Zakupy bez konieczności rejestracji. Złóż zamówienie, bez obowiązku zakładania konta.            
Moje konto Ulubione Zaloguj się

Cyprysik Lawsona "Elwoodii" Chamaecyparis lawsoniana

Cyprysik Lawsona Elwoodii
  • Cyprysik Lawsona Elwoodii
  • Cyprysik Lawsona Elwoodii
  • Wysokość docelowa 3 m
  • Stanowisko słoneczne, półcieniste
  • Pojemnik 20 l lub balot

Nr katalogowy: 0116_16

Producent:

Dostępność:  mało średnio dużo

 

Wysokość oferowanej rośliny: 150-170 cm

Pokrój rośliny: stożkowaty

45,00 zł

GŁÓWNE ZALETY:

  • Odmiana o bardzo gęstym i kolumnowym pokroju.

  • Piękna zielona barwa łusek.

  • Prawie pionowo ułożone pędy, co powoduje odporność na wyłamywanie przez śnieg.

'Ellwoodii' to szeroko kolumnowa odmiana cyprysika, wolno rosnąca: średnie tempo wzrostu wynosi ok. 10cm, w wyniku czego 10-letnie egzemplarze osiągają zaledwie 1-1,5m wysokości z docelowych 3m. Iglak posiada naturalnie zwarty, kolumnowy pokrój, który zawdzięcza płaskim, rosnącym pod ostrym kątem pędom, obustronnie pokrytym srebrnym nalotem. Przebijająca się spod woskowego nalotu zielona barwa łusek sprawia, że ostatecznie roślina prezentuje się w pięknej seledynowo-srebrzystej barwie, która zimą przechodzi w stalowy kolor. Roślina poradzi sobie na przeciętnej (nie piaszczystej) glebie ogrodowej, nawet w półcieniu, ale wtedy musimy się liczyć z faktem, że egzemplarz będzie wolniej rósł, nie osiągając swoich maksymalnych wymiarów i może też gubić igły. Cyprysik wybitnie nie lubi przesuszania, co jest szczególnie ważne w czasie bezśnieżnej zimy, gdy może występować zjawisko suszy fizjologicznej.

W dziale „duże rośliny” prezentujemy rośliny dostępne wczesną wiosną oraz jesienią. Zamówienia przyjmujemy cały rok. W przypadku roślin oferowanych w tej kategorii, ze względu na duże rozmiary pojedynczych sztuk, stosujemy inny cennik dostawy niż dla roślin oferowanych w pozostałych kategoriach niniejszego sklepu. 

Minimalna ilość sztuk w zamówieniu (dotyczy tylko działu „duże rośliny”):  14 sztuk 

W przypadku dokonywania zakupów równocześnie z kilku działów (tzn. działu „duże rośliny” oraz pozostałych działów sklepu WiernyOgrodnik.pl), prosimy o osobne składanie zamówień. Związane jest to z różnymi cennikami dostaw roślin. W przypadku pytań prosimy o kontakt: sklep@wiernyogrodnik.pl

Kupujesz: roślinę w donicy C20 ( 20 litrowej) lub w balocie jutowym, wysokości ok. 170 cm ( bez donicy).

 

Uwaga: rośliny o dużych rozmiarach, kopane z gruntu i doniczkowane , ze względu na gabaryty nie mogą być dostarczone kurierem. Prosimy o kontakt z nami w celu ustalenia możliwości dostarczenia towaru, lub odbioru osobistego.

 

 

Odbiór/Dostawa: Istnieją następujące możliwości odebrania "dużych roślin":

-odbiór osobisty (Gospodarstwo Szkółkarskie Gorgolewscy, 87-213 Ryńsk, woj. kujawsko-pomorskie, ok. 30 km od Torunia). Przed odbiorem roślin , prosimy o kontakt w celu ustalenia daty odbioru .
-dostawa do klienta, naszym transportem. Opcja dostępna dla większych zamówień.

 

PRODUKTY REKOMENDOWANE