Zakupy bez konieczności rejestracji. Złóż zamówienie, bez obowiązku zakładania konta.            
Moje konto Ulubione Zaloguj się

Cyprysik Lawsona "Stewartii" Chamaecyparis lawsoniana

Cyprysik Lawsona Stewartii
  • Cyprysik Lawsona Stewartii

Nr katalogowy:

Producent: Gospodarstwo Szkółkarskie Gorgolewscy

Dostępność:  mało średnio dużo

 

37,00 zł

GŁÓWNE ZALETY:

  • żół♣ta barwa igieł

  • nadaje się na żywopłoty

  • atrakcyjna roślina soliterowa ze względu na pokrój

Odmiana o pokroju kolumnowym. Dorasta do około 3 m wysokości. Pędy złocistożółte, zimą przebarwiają się na kolor żółto-zielony. Liście w postaci małych łusek, boczne tępo zaostrzone, mają odstające końcówki, najczęściej krótsze od środkowych. Na spodniej stronie łuski są wąskie i białawe. Niewyraźne linie na styku łusek układają się w połączone „igreki”. Roślina najlepiej czuje się w łagodnym i wilgotnym klimacie morskim. Z powodzeniem możemy uprawiać ją w zachodniej części kraju. Wymaga stanowisk słonecznych i podłoża o odczynie lekko kwaśnym. Jest narażona na przemarzanie w surowe zimy (w Polsce środkowej).

Odmiana sprawdzi się sadzona w niewielkich ogrodach przydomowych. Możemy zestawiać ją z roślinami iglastymi, w kompozycjach skalnych i na wrzosowiskach.  Drewno cyprysika należy do najcenniejszych w Ameryce Północnej.

 

Kupujesz: roślinę w donicy 25 litrów lub w balocie, o wysokości ok. 150 cm 

Uwaga: rośliny o dużych rozmiarach, kopane z gruntu i doniczkowane , ze względu na gabaryty nie mogą być dostarczone kurierem. Prosimy o kontakt z nami w celu ustalenia możliwości dostarczenia towaru, lub odbioru osobistego.

 

 

Odbiór/Dostawa: Istnieją następujące możliwości odebrania "dużych roślin":

-odbiór osobisty (Gospodarstwo Szkółkarskie Gorgolewscy, 87-213 Ryńsk, woj. kujawsko-pomorskie, ok. 30 km od Torunia). Przed zamówieniem roślin , prosimy o kontakt w celu ustalenia daty odbioru.

PRODUKTY REKOMENDOWANE