Zakupy bez konieczności rejestracji. Złóż zamówienie, bez obowiązku zakładania konta.            
Moje konto Ulubione Zaloguj się

Świerk kłujący "Glauca"

Świerk kłujący Glauca
 • Świerk kłujący Glauca
 • Wysokość docelowa 25 m
 • Stanowisko słoneczne lub półcieniste
 • Pojemnik 25 l

Nr katalogowy:

Producent: Gospodarstwo Szkółkarskie Gorgolewscy

Dostępność: 

 

Wysokość oferowanej rośliny: 170-180 cm

Pokrój rośliny: stożkowy

60,00 zł

GŁÓWNE ZALETY:

 • Drzewo doskonale sprawdzające się w charakterze drzewka choinkowego ze względu na bardzo regularny , stożkowy pokrój oraz długotrwałe utrzymywanie igieł w ciepłych pomieszceniach. W warunkach naturalnych dorasta po 20 latach nawet do 30 metrów wysokości.

  Drzewo o niebieskawym odcieniu, dorasta do około 30 m wysokości, jednak po 10 latach należy spodziewać się wysokości w granicach 3 metrów. Konary i gałęzie są najczęściej ułożone poziomo w okółkach. Pędy nagie i błyszczące, za młodu pokryte woskowym nalotem. Łuski pączków mają odwinięte brzegi. Igły srebrzyste, matowe, czworokątne, grube i kłujące. Szyszki na początku czerwono-bordowe, później brązowieją. Roślina światłolubna. Nie powinna być narażona nawet na częściowe zacienienie. Preferuje podłoże żyzne i bogate w próchnicę. Najchętniej rośnie na glebie lekko kwaśnej, chociaż dobrze radzi sobie również na zasadowej. Jest odporna na mróz oraz zanieczyszczenia.

  Odmiana wymaga okazałej przestrzeni, polecana jest przede wszystkim do dużych ogrodów. Nie może być sadzona zbyt gęsto. Możemy eksponować ją w nasadzeniach pojedynczych –jako soliter lub razem z innymi roślinami o zróżnicowanym wybarwieniu, tworząc wieloplanowe i trójwymiarowe kompozycje.

  PRODUKTY REKOMENDOWANE