Zakupy bez konieczności rejestracji. Złóż zamówienie, bez obowiązku zakładania konta.            
Moje konto Ulubione Zaloguj się

WARTO WIEDZIEĆ- wielkość roślin

Jednym z ważniejszych parametrów podawanych w naszych opisach, jest ten dotyczący wysokości rośliny. Dzięki temu, wiesz jaką roślinę kupujesz i czy odpowiada ona Twoim potrzebom.

Wysokość roślin iglastych jak i liściastych podajemy w centymetrach. Wielkość roślin mierzona jest od góry donicy do czubka rośliny. Pamiętaj, nie mierzymy rośliny wraz z donicą, tak abyś wiedział czego się spodziewać po posadzeniu jej w ziemi. W tym miejscu zwracamy Twoją uwagę na ten fakt, ponieważ spotkaliśmy się w przeszłości właśnie z takim podawaniem wymiarów roślin. W takim wypadku podane 80 cm wysokości niestety nie będzie tymi samymi 80 centymetrami po posadzeniu rośliny w ziemi.

Staramy się także, aby podany wymiar rośliny był jak najbardziej zbliżony do tego co otrzymasz po dokonaniu zakupów. Pamiętaj jednak, że rośliny to organizmy żywe, które tak jak dzieci rosną przez pewien czas. Dlatego też dokonujemy ich pomiaru na przestrzeni lipca i sierpnia. Może się zdarzyć, że otrzymany przez Ciebie egzemplarz będzie nieco większy, przy zakupie roślin latem i jesienią lub kilka centymetrów mniejszy jeżeli kupisz roślinę bardzo wczesną wiosną. W tym drugim jednak przypadku nie ma obaw, ponieważ po kilku tygodniach Twoja nowa roślina, posadzona bezpośrednio do gruntu urośnie dwa razy bardziej niż ten sam egzemplarz pozostawiony w swojej dotychczasowej donicy.  

Na koniec jeszcze jedna uwaga, w przypadku roślin płożących, podajemy także ich szerokość (średnicę), ponieważ właśnie ten parametr pozwala jednoznacznie ocenić wielkość oferowanej rośliny. W przypadku roślin płożących parametr wysokości nie do końca będzie tym jedynym i właściwym.