Zakupy bez konieczności rejestracji. Złóż zamówienie, bez obowiązku zakładania konta.            
Moje konto Ulubione Zaloguj się

Jałowce

(33 produkty)

Jałowiec to rodzaj krzewu iglastego, rzadziej niewielkiego drzewa, wyróżniający się przede wszystkim ogromną liczbą odmian, zróżnicowanych zarówno pod względem formy, pokroju, igieł, jak i zabarwienia. Właśnie to różnorodność sprawiła, że jałowiec stał się jedną z ulubionych roślin osób uprawiających ogrody. W naturalnych, polskich warunkach jałowiec występuje w dwóch odmianach. Roślina ta dobrze czuje się w rodzimym klimacie i nie wymaga zbyt intensywnego pielęgnowania.

  • 1
  • 2
  •   ...  
  • 2
  • 1
  • 2
  •   ...  
  • 2

Jałowce - charakterystyka

Wśród cech charakteryzujących jałowce można wymienić występowanie dwóch rodzajów igieł – płaskich, kłujących szpilek, lub drobnych łusek przylegających do pędu rośliny. Inną specyficzną cechą jałowców są mięsiste szyszkojagody. Jednak to, na co szczególnie należy zwrócić uwagę, jest odporność jałowców na niskie temperatury i małe wymagania glebowe. Z tego powodu jałowce świetnie pełnią funkcję całorocznej roślinności ogrodowej. Chcąc posadzić jałowiec w domowym ogrodzie, nie muszą Państwo martwić się porą sadzenia. Ważne tylko, aby znaleźć dla rośliny odpowiednie miejsce, gdyż nie lubi ona przesadzania.

Jałowiec to bogactwo różnorodności

Jałowce to rodzaj iglaków obejmujący ponad 400 odmian. Wśród najpopularniejszych wymienić można jałowiec łuskowy, jałowiec chiński, jałowiec płożący, jałowiec pośredni, jałowiec pospolity, jałowiec sabiński i jałowiec skalny. Różnice pomiędzy poszczególnymi odmianami dotyczą przede wszystkim wielkości, pokroju i barwy, co sprawia, że jałowiec jest iglakiem uniwersalnym, dla którego z pewnością znajdzie się miejsce w każdym ogrodzie np. w postaci żywopłotu i na każdym balkonie lub tarasie, gdzie jałowiec może spełniać rolę dekoracyjną. W zależności od odmiany, jałowiec może osiągnąć nawet do 40 m wysokości.

Jałowiec to doskonała ozdoba Państwa ogrodu

Różnorodność barw, formy i wielkości, a także atrakcyjne ceny tych roślin sprawiają, że jałowce znajdują zastosowanie we wszelkich ogrodowych aranżacjach. Jałowiec może nadać przestrzeni nieco dynamizmu, wprowadzić interesujący akcent dekoracyjny. Warto tutaj wspomnieć, że przy całym podkreślonym zestawie zalet, iglak ten doskonale komponuje się także z innymi roślinami w ogrodzie. Dodatkowo jałowce oferowane w naszym sklepie internetowym wyróżnia również wyjątkowo atrakcyjna cena.