Zakupy bez konieczności rejestracji. Złóż zamówienie, bez obowiązku zakładania konta.            
Moje konto Ulubione Zaloguj się

Świerki

(14 produktów)

Świerki to rodzaj drzew iglastych, które zdumiewają swoim pięknem, dostojnością i siłą. Gatunki osiągające sporą wysokość doskonale osłaniają nas przez wiatrem i mrozem, tworząc wyjątkowy żywopłot chroniący na co dzień także naszą prywatność. Z kolei gatunki karłowate obejmują świerki, które idealnie sprawdzają się w roli składnika kompozycji skalnych i wrzosowisk. W okresie zimowym szczególnie popularny jest świerk srebrny, który nadaje się do bożonarodzeniowej dekoracji.

  • 1
  •   ...  
  • 1
  • 1
  •   ...  
  • 1

Świerk – roślina wiecznie zielona

Świerk obejmuje około 35 gatunków, z których najpopularniejsze i najbliższe nam to: świerk pospolity, świerk serbski, świerk biały, świerk kłujący (inaczej świerk srebrzysty czy srebrny). Świerk serbski to odmiana dorastająca, która może osiągnąć nawet 30 metrów wysokości. Toleruje suche i zanieczyszczone powietrze, a także jest odporna na mrozy. Jeśli zależy Ci na stworzeniu prawdziwego lasu świerkowego, wybierz świerk serbski, ponieważ gatunek ten należy do najszybciej rosnących.

Świerki to bogactwo odmian i możliwości kompozycji

Wszelkie ogrodowe aranżacje z pewnością docenią piękno i ozdobne walory świerków. Świerki doskonale radzą sobie zarówno w większej grupie, jak i w pojedynkę. Świetnie znoszą mrozy i wykazują sporą tolerancję w zakresie zapotrzebowania na światło. Warto jednak pamiętać, że w ciągu całego swojego życia każdy świerk wymaga sporej wilgotności podłoża i powietrza oraz świeżej, niezbyt kwaśnej i średnio zasobnej gleby.

Świerki to przede wszystkim rośliny ozdobne

Te świerki, jakie polecane są na wszelkie kompozycje ogrodowe, to odmiany, które zwracają uwagę swoim pięknem, kolorem i szerokim wachlarzem zastosowań. Świerki, w zależności od odmiany, możemy sadzić zarówno bezpośrednio w ogrodzie, jak i w pojemnikach. Wiele gatunków to rośliny wytrzymałe i odporne na zanieczyszczenia powietrza. Poza tym warto wspomnieć, że każdy świerk, a w szczególności ten srebrny, to piękna i naturalna ozdoba domu i ogrodu w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

Sadzonki naszych świerków to przede wszystkim wysoka jakość

Sadzonki jakie oferuje nasz sklep na sprzedaż to rośliny pochodzące ze sprawdzonego źródła, które wyróżnia także atrakcyjna cena i gwarancja zdrowego drzewa. Jeżeli szukacie Państwo rośliny, która ozdobi Wasz ogród przez cały rok – świerk będzie najbardziej odpowiednim gatunkiem.