Jesienna promocja na wszystkie jałowce płożące ! Obniżka cen od 20 do 25 % . Zapraszamy do zakupów.             Zakupy bez konieczności rejestracji. Złóż zamówienie, bez obowiązku zakładania konta.            
Moje konto Ulubione Zaloguj się

Świerki

(5 produktów)

Świerki to rodzaj drzew iglastych, które zdumiewają swoim pięknem, dostojnością i siłą. Gatunki osiągające sporą wysokość doskonale osłaniają nas przez wiatrem i mrozem, tworząc wyjątkowy żywopłot chroniący na co dzień także naszą prywatność. Z kolei gatunki karłowate obejmują świerki, które idealnie sprawdzają się w roli składnika kompozycji skalnych i wrzosowisk. W okresie zimowym szczególnie popularny jest świerk srebrny, który nadaje się do bożonarodzeniowej dekoracji.

  • 1
  •   ...  
  • 1
  • 1
  •   ...  
  • 1

Świerk – roślina wiecznie zielona

Świerk obejmuje około 35 gatunków, z których najpopularniejsze i najbliższe nam to: świerk pospolity, świerk serbski, świerk biały, świerk kłujący (inaczej świerk srebrzysty czy srebrny). Świerk serbski to odmiana dorastająca, która może osiągnąć nawet 30 metrów wysokości. Toleruje suche i zanieczyszczone powietrze, a także jest odporna na mrozy. Jeśli zależy Ci na stworzeniu prawdziwego lasu świerkowego, wybierz świerk serbski, ponieważ gatunek ten należy do najszybciej rosnących.

Świerki to bogactwo odmian i możliwości kompozycji

Wszelkie ogrodowe aranżacje z pewnością docenią piękno i ozdobne walory świerków. Świerki doskonale radzą sobie zarówno w większej grupie, jak i w pojedynkę. Świetnie znoszą mrozy i wykazują sporą tolerancję w zakresie zapotrzebowania na światło. Warto jednak pamiętać, że w ciągu całego swojego życia każdy świerk wymaga sporej wilgotności podłoża i powietrza oraz świeżej, niezbyt kwaśnej i średnio zasobnej gleby.

Świerki to przede wszystkim rośliny ozdobne

Te świerki, jakie polecane są na wszelkie kompozycje ogrodowe, to odmiany, które zwracają uwagę swoim pięknem, kolorem i szerokim wachlarzem zastosowań. Świerki, w zależności od odmiany, możemy sadzić zarówno bezpośrednio w ogrodzie, jak i w pojemnikach. Wiele gatunków to rośliny wytrzymałe i odporne na zanieczyszczenia powietrza. Poza tym warto wspomnieć, że każdy świerk, a w szczególności ten srebrny, to piękna i naturalna ozdoba domu i ogrodu w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

Sadzonki naszych świerków to przede wszystkim wysoka jakość

Sadzonki jakie oferuje nasz sklep na sprzedaż to rośliny pochodzące ze sprawdzonego źródła, które wyróżnia także atrakcyjna cena i gwarancja zdrowego drzewa. Jeżeli szukacie Państwo rośliny, która ozdobi Wasz ogród przez cały rok – świerk będzie najbardziej odpowiednim gatunkiem.