Zakupy bez konieczności rejestracji. Złóż zamówienie, bez obowiązku zakładania konta.            
Moje konto Ulubione Zaloguj się

Pozostałe

(28 produktów)

Niezależnie od tego, na jakie rośliny iglaste Państwo się zdecydują, dokonany wybór zagwarantuje piękny i oryginalny efekt. Iglaki to przede wszystkim bogactwo odmian oraz zróżnicowanie barw i kształtów. Cis i sosna są potwierdzeniem tej właśnie różnorodności.

  • 1
  • 2
  •   ...  
  • 2
  • 1
  • 2
  •   ...  
  • 2

Sosna, cis i żywotnikowiec– co je wyróżnia?

Zarówno cis, jak i sosna oraz żywotnikowiec to drzewa ozdobne, będące wyjątkowym elementem dekoracyjnym każdego ogrodu. Wśród cisów najpopularniejszym gatunkiem jest odporny na mrozy, ciemnozielony cis pośredni. Roślina ta doskonale sprawdza się zarówno w małych, przydomowych ogródkach, jak i w dużych przestrzeniach ogrodowych i parkowych. Cis pośredni pozwala na tworzenie pięknych, roślinnych kompozycji, ale także doskonale sprawdza się w roli oryginalnego żywopłotu.

Najpopularniejsze gatunki sosny to sosna czarna i żółta, sosna górska oraz sosna himalajska. Pierwsza z nich to drzewo idealnie nadające się do dużych przestrzeni. Roślina ta jest wyjątkowo odporna zarówno na niskie temperatury, jak i zanieczyszczenia powietrza oraz choroby.

Sosny himalajskie stanowią natomiast gatunek o wyjątkowo pięknym, unikatowym pokroju, dlatego też zaleca się ich sadzenie w przestronnych miejscach, gdzie możliwe jest wyeksponowanie ich szerokich stożkowatych koron i rozpostartych konarów.

Na szczególną uwagę zasługuje tutaj także żywotnikowiec japoński. Ta oryginalna roślina może stanowić niebanalną ozdobę niemal każdego ogrodu, przede wszystkim ze względu na umiarkowane rozmiary, jakie osiąga.

Iglaki w ogrodzie – dlaczego warto je mieć?

Poza walorami estetycznymi, jakie charakteryzują iglaki warto także wspomnieć o kwestiach czysto praktycznych. Iglaki nie wymagają bowiem od nas zbyt dużych nakładów pracy w ich pielęgnacji, znika tutaj także konieczność grabienia liści i wykonywania wielkich przycinek. Poza tym drzewa i krzewy iglaste to rośliny zimozielone, co gwarantuje nam piękny ogród o każdej porze roku.