Zakupy bez konieczności rejestracji. Złóż zamówienie, bez obowiązku zakładania konta.             DARMOWA WYSYŁKA: 0 zł za dostawę przy zakupach już od 250 zł (przy przedpłacie na konto lub płatności PayU). DARMOWA WYSYŁKA - 0 zł            
Moje konto Ulubione Zaloguj się

Pozostałe

(10 produktów)

Niezależnie od tego, na jakie rośliny iglaste Państwo się zdecydują, dokonany wybór zagwarantuje piękny i oryginalny efekt. Iglaki to przede wszystkim bogactwo odmian oraz zróżnicowanie barw i kształtów. Cis i sosna są potwierdzeniem tej właśnie różnorodności.

  • 1
  •   ...  
  • 1
  • 1
  •   ...  
  • 1

Sosna, cis i żywotnikowiec– co je wyróżnia?

Zarówno cis, jak i sosna oraz żywotnikowiec to drzewa ozdobne, będące wyjątkowym elementem dekoracyjnym każdego ogrodu. Wśród cisów najpopularniejszym gatunkiem jest odporny na mrozy, ciemnozielony cis pośredni. Roślina ta doskonale sprawdza się zarówno w małych, przydomowych ogródkach, jak i w dużych przestrzeniach ogrodowych i parkowych. Cis pośredni pozwala na tworzenie pięknych, roślinnych kompozycji, ale także doskonale sprawdza się w roli oryginalnego żywopłotu.

Najpopularniejsze gatunki sosny to sosna czarna i żółta, sosna górska oraz sosna himalajska. Pierwsza z nich to drzewo idealnie nadające się do dużych przestrzeni. Roślina ta jest wyjątkowo odporna zarówno na niskie temperatury, jak i zanieczyszczenia powietrza oraz choroby.

Sosny himalajskie stanowią natomiast gatunek o wyjątkowo pięknym, unikatowym pokroju, dlatego też zaleca się ich sadzenie w przestronnych miejscach, gdzie możliwe jest wyeksponowanie ich szerokich stożkowatych koron i rozpostartych konarów.

Na szczególną uwagę zasługuje tutaj także żywotnikowiec japoński. Ta oryginalna roślina może stanowić niebanalną ozdobę niemal każdego ogrodu, przede wszystkim ze względu na umiarkowane rozmiary, jakie osiąga.

Iglaki w ogrodzie – dlaczego warto je mieć?

Poza walorami estetycznymi, jakie charakteryzują iglaki warto także wspomnieć o kwestiach czysto praktycznych. Iglaki nie wymagają bowiem od nas zbyt dużych nakładów pracy w ich pielęgnacji, znika tutaj także konieczność grabienia liści i wykonywania wielkich przycinek. Poza tym drzewa i krzewy iglaste to rośliny zimozielone, co gwarantuje nam piękny ogród o każdej porze roku.