Zakupy bez konieczności rejestracji. Złóż zamówienie, bez obowiązku zakładania konta.            
Moje konto Ulubione Zaloguj się

Najczęściej zadawane pytania

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Dodatkowe informacje znajdują się w dziale "Warto wiedzieć"

 

 1. Jakiej wielkości rośliny sprzedajecie? Czy są to małe sadzonki, czy duże rośliny?

Drodzy Klienci, wiemy jak trudno jest zdecydować się na zakup rośliny, której wcześniej się nie widziało osobiście. Zdajemy sobie również sprawę, z licznych ofert sprzedaży internetowej, z których wywnioskować można, iż kupuje się roślinę dużą, natomiast po rozpakowaniu przesyłki okazuje się, że otrzymujemy coś, co w języku szkółkarskim określamy jako „młodzież do dalszej produkcji”.

W sklepie WiernyOgrodnik.pl sklep&blog sprzedajemy tylko materiał handlowy, przy opisie każdej rośliny znajdziecie Państwo jasną informacje na temat: (i) wysokości sprzedawanej rośliny (w centymetrach), (ii) donicy w jakiej rośnie. Objaśnienia na temat donic, symboli oraz co one oznaczają zajdziecie Państwo w dziale ‘Warto wiedzieć”. Wielkość roślin podlejemy bez donicy.

Zdjęcia oraz wielkość roślin oferowanych w naszym sklepie wykonane były w czerwcu, a więc na początku okresu wegetacji. Oznacza to, że kupując rośliny latem lub jesienią będą one nieco większe. Zdjęcia, o ile nie jest to jasno napisane na obrazku, przedstawiają rośliny z naszej szkółki, nie są to zdjęcia pobrane z Internetu.  

Nie sprzedajemy materiału do dalszej produkcji, a dorosły materiał nadający się do posadzenia w Państwa ogrodzie lub na balkonie. Przy okazji, zwracamy Państwa uwagę, że zakupując rośliny w Internecie nie zawsze należy kierować się jedynie ceną produktów. Jeżeli kupujecie np. żywotnik zachodni ‘Smaragd’ (tzw. tuje szmaragdową) w cenie 2 – 5 zł za sztukę, a dodatkowo w opisie znajduje się informacja o donicy P9, to możecie być pewni, że nie kupicie roślin odpowiednich do waszego ogrodu.

 

 1. Jaki jest czas realizacji zamówienia?

Zamówienia wysyłamy kurierem od poniedziałku do czwartku. Oznacza to, iż zamówienie złożone w poniedziałek w przypadku przesyłki pobraniowej, nadane zostanie we wtorek i dostarczone w środę. W przypadku zamówień z przedpłatą, zamówienia wysyłamy tego samego dnia lub następnego roboczego, w którym zaksięgowaliśmy wpłatę. Nie wysyłamy przesyłek w piątek. Zamówienia złożone od czwartku do niedzieli wysyłamy w najbliższy roboczy dzień, poniedziałek.

Więcej informacji znajdziecie Państwo tutaj: koszty dostaw, czas dostawy

 

 1. Czy mogę otrzymać dodatkowe zdjęcie interesującej mnie rośliny?

Tak, wystarczy napisać taką prośbę na adres sklep@wiernyogrodnik.pl

 

 1. Chciałbym kupić większą ilość roślin, np. ponad 100 sztuk. Czy jest taka możliwość?

Tak, jeżeli podczas procesu zakupowego, system pokazał, iż nie ma takiej ilości w sklepie, prosimy o kontakt bezpośrednio z nami (sklep@wiernyogrodnik.pl lub gorgolewski@tlen.pl).

 

 1. Ile roślin mieści się maksymalnie do jednej przesyłki?

Pakujemy rośliny tak, aby bezpiecznie i w idealnej kondycji dotarły do Państwa. Maksymalnie do jednej paczki, mieści się ok. 20 sztuk roślin. Większe zamówienia pakujemy do kilku paczek. Wielkość kartonu dostoswujemy do ilości zamówionych roślin. 

 

 1. Boje się, że rośliny nie przetrwają wysyłki lub otrzymam zniszczony towar.

Staramy się przygotować rośliny do wysyłki jak najlepiej. W tym celu zabezpieczamy je specjalnie, aby ochronić je przed ewentualnymi wstrząsami oraz wyeliminować ryzyko połamania pędów lub gałęzi. Samą paczkę także dodatkowo zabezpieczamy aby nie uległa ona zgnieceniu lub zdeformowaniu podczas transportu. Poniżej przykładowe zdjęcie pokazujące w jaki sposób przygotowujemy duże rośliny do wysyłki.

Otrzymujemy jasne sygnały od naszych klientów, że rośliny jakie dostarczamy są w bardzo dobrej kondycji. Gdyby jednak okazało się, iż kurier dostarczył do Państwa przesyłkę uszkodzoną, co spowodowało zniszczenie roślin, należy ten fakt zgłosić kurierowi przed odbiorem i wypełnić specjalny formularz szkody (tutaj do pobrania). Prosimy wtedy także o informację do nas abyśmy mogli rozwiązać problem.

Szczegóły na temat reklamacji.

 

 1. W jaki sposób mogę zapłacić za zakupy?

Proponujemy następujące metody płatności: 

 • bezpośredni przelew za pomocą systemu PayU, 
 • przelew na konto bezpośrednio z Państwa banku, 
 • opłacenie zamówienia u kuriera,
 • gotówką w przypadku odbioru osobistego

 

 1. Jaki jest koszt przesyłki?

Podstawowy cennik płatności znajduje się tutaj. Przypominamy:

 • przesyłka kurierska po przedpłacie na konto lub dla płatności PayU – 22,50 zł brutto
 • przesyłka pobraniowa (płatność u kuriera) – 26,50 zł brutto

Dodatkowo warto wiedzieć:

 • w jednej przesyłce mieści się maksymalnie ok. 20 sztuk roślin. 

Zwracamy uwagę na okresowe promocje dotyczące dostawy (darmowa dostawa). Szczegóły ogłaszane są na stronie głównej wiernyogrodnik.pl oraz w zakładce regulamin (Załącznik 3).