Zakupy bez konieczności rejestracji. Złóż zamówienie, bez obowiązku zakładania konta.            
Moje konto Ulubione Zaloguj się

Jodły

(3 produkty)

Jodły cieszą się niesłabnącą popularnością, co zawdzięczają z pewnością swojej pięknej barwie, wyjątkowemu pokrojowi oraz imponującym rozmiarom, jakie osiągają. Wśród licznych gatunków jodły (można ich wyróżnik około 48) największym zainteresowaniem cieszy się jodła kalifornijska, inaczej określana jako jednobarwna, co wynika bezpośrednio z faktu, że to właśnie ten gatunek najlepiej sprawdza się w ogrodnictwie. Jodła nie wymaga dużego nawadniania – można posadzić ją w glebie umiarkowanie suchej.

  • 1
  •   ...  
  • 1
  • 1
  •   ...  
  • 1

Jodła kalifornijska to gatunek niezwykle tolerancyjny

Zdecydowana większość iglaków osiąga ogromną wysokość sięgającą nawet 30 m. Takie rozmiary charakteryzują dorosłe drzewo. To właśnie ten fakt sprawił, że zdecydowanie bardziej praktycznym gatunkiem stała się nieco mniejsza jodła kalifornijska. Drzewo tej jodły przyrasta rocznie do ok. 25 cm. Jest bardzo łatwe w utrzymaniu, ponieważ toleruje suchość gleby, dobrze znosi suszę i upały, mrozy, a także zanieczyszczone powietrze. Przyjmuje się, że jodły nie mają zbyt wielkich wymagań jeśli chodzi o ich uprawę, poza tym, że lubią rosnąc w miejscu nasłonecznionym.

Jodła kalifornijska – co ją wyróżnia?

Jodły kalifornijskie to gatunek ozdobny, a w swych odmianach osiągający nieco mniejsze rozmiary, co sprawia, że drzewo należy do jednego z najczęściej wykorzystywanych w aranżacjach ogrodu. Piękna, regularna korona, stożkowaty kształt, długie, cienkie igły delikatnie wyciągnięte do góry w odcieniach zieleni połączonej z szarością lub kolorem niebieskim – to wszystko charakteryzuje właśnie jodłę kalifornijską. Jej szyszki wyrastają na pędach pionowo, przyjmując po kolei barwę zieloną, fioletową i brązową. Jodła kalifornijska to roślina zdecydowanie ozdobna nadająca każdemu ogrodowi wyjątkowego charakteru.

Jodła kalifornijska to połączenie niewielkich wymagań i atrakcyjnej ceny

Jodły kalifornijskie są wyjątkowo ozdobne, a przy tym szczególnie tolerancyjne, gdyż nie wymagają od nas dużych nakładów pracy w zakresie uprawy i pielęgnacji. Proponowane przez nas sadzonki jodły pochodzą ze sprawdzonego gospodarstwa szkółkarskiego, co w połączeniu z atrakcyjnością ceny sprawia, że jodła kalifornijska z pewnością spełni Państwa oczekiwania.