Zakupy bez konieczności rejestracji. Złóż zamówienie, bez obowiązku zakładania konta.            
Moje konto Ulubione Zaloguj się

Cyprysiki

(20 produktów)

Cyprysiki to krzewy iglaste wyróżniające się wyjątkowym urokiem zarówno w porze zimowej, jak i latem. Te cieszące oko rośliny doskonale komponują się z niemal każdym innym iglakiem. Tworzą wiele interesujących możliwości w zakresie aranżacji ogrodu, tarasu, czy balkonu. Szczególnie atrakcyjnie prezentuje się cyprysik Lawsona, który kwitnie na różowo. Ta oraz pozostałe odmiany świetnie nadają się na żywopłot oraz do sadzenia w ogrodzie pojedynczo lub w grupie.

  • 1
  •   ...  
  • 1
  • 1
  •   ...  
  • 1

Cyprysiki w ogrodzie – o czym należy pamiętać?

Cyprysik jest gatunkiem o konkretnych, lecz łatwych w spełnieniu, wymaganiach. Decydując się na cyprysiki w ogrodzie musimy pamiętać, że są to krzewy potrzebujące miejsc osłoniętych od wiatru i raczej zacienionych, choć niektóre odmiany całkiem dobrze znoszą także większą ilość promieni słonecznych. Cyprysiki zazwyczaj są odporne na kapryśną aurę i mrozy, warto jednak pamiętać, że wybrane odmiany wolą zimować w miejscach cieplejszych. Niezmienną cechą, jaką wyróżnia wszystkie cyprysiki jest potrzeba żyznej gleby i obfitego podlewania w początkowej fazie wzrostu. Tak, jak w przypadku innych krzewów iglastych, tak i w przypadku cyprysików, niezwykle istotne jest wilgotne podłoże.

Przygotuj cyprysiki Lawsona przed zimą

Zastanawiasz się, jak poradzić sobie z chorobą iglaków? Cyprysiki są wrażliwe na mróz, niedobory wody i suche powietrze. Jeśli nie zadbasz o ich ochronę, Twoje rośliny mogą zacząć rdzawić przez niskie temperatury w zimie. Cyprysik wymaga okrycia szkółkarską siatką cieniującą lub agrowłókniną, która przepuszcza wodę, powietrze i światło, a także ochroni roślinę przed mrozem.

Cyprysiki to także bogactwo gatunków i odmian

Cyprysiki stanowią rodzaj krzewów iglastych o całkiem sporym wachlarzu gatunków i odmian. Najpopularniejsze z nich to Cyprysik groszkowy oraz Cyprysik Lawsona. Każdy z wymienionych gatunków jest ciekawy i godny uwagi. Zarówno cyprysik groszkowy, jak i Cyprysik Lawsona świetnie sprawdzają się w nasadzeniu pojedynczym oraz w ogrodowych kompozycjach. Odmiany Cyprysika Lawsona doskonale nadają się także na żywopłot.

Cyprysiki z naszego sklepu będą wyjątkową ozdobą Państwa ogrodu lub balkonu

Cyprysiki z rodziny iglaków, które Państwu polecamy to piękne rośliny pochodzące ze sprawdzonego gospodarstwa szkółkarskiego. Nasze cyprysiki wyróżnia nie tylko piękne ubarwienie, zróżnicowany pokrój i osiągane rozmiary, ale także atrakcyjna cena.