Wiosna za pasem ! Zapraszamy do zakupów w naszym sklepie . U nas znajdziesz rośliny w cenach adekwatnych do ich jakości !             Zakupy bez konieczności rejestracji. Złóż zamówienie, bez obowiązku zakładania konta.            
Moje konto Ulubione Zaloguj się

Świerk czarny

Świerk czarny
  • Świerk czarny
  • Wysokość docelowa 30 m
  • Stanowisko słoneczne
  • Pojemnik 2 l

Nr katalogowy:

Producent: Gospodarstwo Szkółkarskie Gorgolewscy

Dostępność:  mało średnio dużo

 

Wysokość oferowanej rośliny: 60-70 cm

Pokrój rośliny: drzewiasty

18,00 zł 19,00 zł

GŁÓWNE ZALETY:

  • roślina szybko rosnąca
  • wytrzymała na zanieczyszczenie powietrza odporna na mrozy

Drzewo dorastające do około 20 m wysokości. Posiada wąską i strzelistą koronę. Brązowe i drobno omszone pędy obsypane są gruczołkowato owłosionymi, ciemnobrązowymi pączkami. Igły są dość szerokie i spłaszczone. Na spodzie mają białawe pasma. Ich wierzchołki są zaokrąglone i nie kłujące. Szyszki niewielkie, jajowato wydłużone. Młode zazwyczaj fioletowe, później ciemnobrązowe. Nasady szyszek zwężają się w szypułkę (cecha charakterystyczna). Roślina toleruje suche i zanieczyszczone powietrze. Jest odporna na mrozy. Ma dużo mniejsze wymagania od świerka pospolitego. Dobrze radzi sobie na gorszych glebach. Świerk czarny ma bardzo ciekawy pokrój, jest najwęższy ze świerków.

W ogrodzie może występować jako soliter, urozmaicający statyczne kompozycje. Ciekawym wykorzystaniem świerka serbskiego jest stworzenie z niego szpaleru lub wręcz żywopłotu. Wymaga to jednak intensywnego cięcia i formowania, na co roślina reaguje bardzo dobrze.

 

Kupujesz: roślinę w donicy 2 litrowej, o wysokości ok. 60-70 cm.

PRODUKTY REKOMENDOWANE