Wiosna za pasem ! Zapraszamy do zakupów w naszym sklepie . U nas znajdziesz rośliny w cenach adekwatnych do ich jakości !             Zakupy bez konieczności rejestracji. Złóż zamówienie, bez obowiązku zakładania konta.            
Moje konto Ulubione Zaloguj się

Świerk biały "Conica"

Świerk biały Conica
  • Świerk biały Conica
  • Wysokość docelowa 1,5 m
  • Stanowisko słoneczne, półcieniste
  • Pojemnik 2 l

Nr katalogowy:

Producent: Gospodarstwo Szkółkarskie Gorgolewscy

Dostępność:  mało średnio dużo

 

Wysokość oferowanej rośliny: 20-30 cm

Pokrój rośliny: stożkowaty

13,00 zł

GŁÓWNE ZALETY:

  • -może być sadzona w pojemnikach                                      -atrakcyjny stożkowy wygląd                                     

  •  roślina wolno rosnąca

Odmiana stożkowata, karłowa, o powolnym wzroście. Dorasta do około 4 m wysokości. Jej pędy są cienkie i sztywne, u młodych okazów wzniesione, później układają się poziomo. Gałązki dość drobne i liczne, zakończone jasnobrązowym pąkiem szczytowym. Igły  jasnozielone, odstają promieniście, są wyjątkowo cienkie, delikatne i miękkie w dotyku. Roślina nie zawiązuje szyszek. Odmiana nie jest w pełni odporna na mrozy i suche powietrze. Powinniśmy sadzić ją w miejscach zacisznych, osłoniętych i niezacienionych. Preferuje gleby zasobne, bogate w próchnicę, o odczynie lekko kwaśnym. Roślina dosyć wcześnie rozwija się na wiosnę. Może być atakowana przez przędziorki jeżeli rośnie w suchym i upalnym środowisku. Ochrona przed przędziorkiem staje się wtedy bardzo istotna, gdyż zaatakowany okaz może stracić efektowny kształt.

Conica sprawdzi się sadzona na wrzosowiskach oraz w ogrodach skalnych. Jest często spotykana w ogrodach prywatnych oraz na terenach zieleni miejskiej. Sprawdza się sadzona w pojemnikach.

Kupujesz: roślinę w pojemniku 2 litrowym o wysokosci 20-30 cm.

PRODUKTY REKOMENDOWANE