Zakupy bez konieczności rejestracji. Złóż zamówienie, bez obowiązku zakładania konta.            
Moje konto Ulubione Zaloguj się

Ozdoby ogrodowe z europalet

Ania | Opublikowany niedziela, 11 września 2016

Jeżeli szukasz pomysłu na oryginalne i stylowe wyposażenie swojego ogrodu, zainspiruj się małą architekturą wykonaną z europalet. Popularność drewnianych palet cały czas rośnie, stają się nieodłącznym elementem nowocześnie urządzonej przestrzeni. Są połączeniem sielskości i romantyzmu ze skandynawskim minimalizmem.

 

 

Europalety przełamują dotychczasowe spojrzenie na klasykę i elegancję. Swoją funkcjonalność z pewnością zawdzięczają niskiej cenie. Koszt zależy w głównej mierze od tego, z jakich elementów są złożone (no i od kogo je kupimy...). Czy będą to tapicerowane siedziska, czy stoliki zwieńczone szklanym blatem. Wiele sklepów oferuje gotowe komplety, dopasowane do konkretnego stylu i funkcji. Możemy jednak pokusić się o samodzielne wykonanie takich mebli, co będzie polegało przede wszystkim, a może jedynie na umiejętnym i kreatywnym doborze dodatków.

 

 

Jak wykonać meble z europalet?

Aby farba dobrze trzymała się powierzchni, niezbędne będzie szlifowanie. Do tego potrzebna będzie szlifierka akumulatorowa lub papier ścierny (szlifierka będzie chyba jednak lepszym pomysłem...). Po szlifowaniu, pędzel w dłoń i można przystąpić do malowania desek. Łączenie palet i tworzenie mebli ogrodowych będzie wymagało użycia łączników do drewna i wiertarko-wkrętarki (tak, można użyć śrubokręta, ale...). Płyty OSB przydadzą się do wykończenia foteli i kanap – możemy wykonać z nich oparcia. Teraz pozostało jedynie ułożenie miękkich poduszek i zaakcentowanie kompozycji roślinami i ulubioną książką. Tak niewiele trzeba żeby urządzić swój kawałek ogrodu. Obserwujmy proste detale i nauczmy się je eksponować.

 

 

Meble, podłogi, ścieżki, ściany dzielące przestrzeń. W przypadku europalet możemy zrobić z nimi niemal wszystko. Wystarczy tylko trochę wyobraźni, młotek, pędzel i farba aby odmienić nasz ogród, ale także taras czy balkon. A ile w tym radości na koniec. 

 

 

Kolejna porcja inspiracji już niebawem...

 

Źródła zdjęć:

  • www.palletsdesigns.com
  • www.penny.pl
  • www.minimalisti.com

KOMENTARZE

Brak komentarzy, bądź pierwszy - skomentuj powyższy tekst.

DODAJ KOMENTARZ