Wiosna za pasem ! Zapraszamy do zakupów w naszym sklepie . U nas znajdziesz rośliny w cenach adekwatnych do ich jakości !             Zakupy bez konieczności rejestracji. Złóż zamówienie, bez obowiązku zakładania konta.            
Moje konto Ulubione Zaloguj się

PIERWiosnki

Ania | Opublikowany sobota, 18 marca 2017

 

Pierwiosnki (inaczej prymulka [Primula L.] ) to jedne z pierwszych kwiatów, jakie rozkwitają wiosną i dają nam radość ze swoich kolorowych kwiatów. Duży wybór barwnych gatunków i odmian to po szarzyźnie zimy istna gratka dla naszych spragnionych zmysłów. Co więcej, rośliny te mogą ucieszyć osoby o różnych gustach, bo pasują do kompozycji w różnych stylach. Pierwiosnki oczywiście możemy sadzić do gruntu w ogrodzie konwencjonalnym. Jednak warto te rośliny wykorzystać do nasadzeń w pojemnikach. Jeśli lubimy tradycyjne, swojskie klimaty posadźmy pierwiosnki o mocnych barwach czerwieni, żółci, brązu w gliniane donice. Jeśli chcemy osiągnąć efekt nowoczesnej dekoracji wybierzmy kwiaty o jasnych , pastelowych barwach oraz kanciaste metaliczne doniczki. To samo dotyczy kompozycji z innych wiosennych gatunków: tulipanów, hiacyntów. Dla każdego coś miłego od pierwiosnka i reszty ;)

Zdjęcia pochodzą z książki: Container Gardening for all Seasons, 2001, Brenda Houghton. London: Reader’s Digest Association Limited.

 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

Brak komentarzy, bądź pierwszy - skomentuj powyższy tekst.

DODAJ KOMENTARZ